BIEG GÓRSKI IM. EDWINA KOZERY
III MISTRZOSTWA WIELKOPOLSKI NAUCZYCIELI
W BIEGACH GÓRSKICH
(Czarnków, 25.03.2005 r.)

Edwin Kozera -Zawodnik "Kolejarza" Czarnków (późniejszy KS "NOTEĆ"), Mistrz Polski oraz Mistrz Sportu w biegu maratońskim. Swoją sportową karierę rozpoczął w 1946 roku. W roku 1948 w biegach narodowych na 3 km zajął I miejsce. W 1949 roku uczestniczył w biegach "Głosu Wielkopolskiego" w Poznaniu zajął również I miejsce. Następnie jest Gdańsk i tam zajął III miejsce. W Elblągu w 1950 roku odbywają się mistrzostwa Polski w biegu maratońskim na 42 km i tam zawodnik czarnkowskiego "Kolejarza" został v-ce mistrzem Polski.
W 1952 roku na zawodach w Poznaniu zdobył tytuł Mistrza Polski z czasem 2 godz. 52 min. 27.2 sek. Pan Edwin został wytypowany na Olimpiadę w Helsinkach, ale tak się złożyło, że nie pojechał, uległ presji rodziny. W jego miejsce pojechał Osiński z Warszawy.

I miejsce na Mistrzostwach Polski w Poznaniu (1952 r.)

III miejsce na biegu ulicznym "Głosu Wielkopolskiego" w Poznaniu (1949 r.)

III miejsce na maratonie w Gdańsku (1950 r.)

REGULAMIN

1. Cel imprezy:

Celem imprezy jest propagowanie zdrowego trybu życia, rozwoju naszego społeczeństwa poprzez sport. Zależy nam na udziale zarówno najmłodszych jak i tych nieco starszych. Pragniemy rozpowszechnić bieganie w naszym mieście, chcemy, aby mieszkańcy Czarnkowa masowo uczestniczyli w tego typu imprezach, gdyż sport to znakomita szkoła charakteru, sposób na zdobycie tężyzny fizycznej i odporności na stresy. Naszym zadaniem jest również promocja miasta Czarnkowa, pięknej górzystej okolicy i wspaniałych krajobrazów.

3. Patronat medialny:

www.Czarnkow.INFO, www.Czarnkow.pl, Nadnoteckie Echa, Telewizja kablowa Antserwis, Tygodnik Notecki, Tygodnik Nowy

4. Zgłoszenia i biuro zawodów:

Zgłoszenia do biegu głównego oraz biegów dla dzieci i młodzieży przyjmowane w dniu zawodów, w biurze zawodów które zlokalizowane będzie w okolicy startu. Lista startowa zawodników zostanie zamknięta w momencie startu pierwszego biegu dzieci i młodzieży.

5. Warunki uczestnictwa:

Zawodnicy powyżej 18 roku życia podpisują oświadczenie o biegu na własną odpowiedzialność.(Zawodnicy zobowiązani są do przedstawienia zaświadczenia lekarskiego o zdolności do udziału w biegach długodystansowych lub do podpisania oświadczenia udziału na własną odpowiedzialność).Osoby w wieku 16-18 lat zobowiązane są do posiadania pozwolenia na udział od rodziców lub prawnych opiekunów. Organizator nie pobiera wpisowego.

6. Start i meta:

Start i meta zlokalizowane będą w Parku Staszica w okolicach skoczni narciarskiej

• Bieg główny - 6 km

Trasa biegu kategorii Szkół Podstawowych i Gimnazjum przebiegać będzie alejami Parku.
Trasa biegu głównego przebiegać będzie alejami oraz w terenie leśnym.

10. Nagrody:

W klasyfikacji generalnej kobiet i mężczyzn za zajęcie miejsc 1-3 nagrody finansowe.
W klasyfikacji w kategoriach wiekowych za zajęcie miejsc 1-3 przyznawane są nagrody rzeczowe. Nagrodzeni w klasyfikacji generalnej nie są nagradzani w kategoriach wiekowych zatem nagrody nie dublują się. W kategoriach wiekowych nagradzani są zawodnicy i zawodniczki nawet w przypadku uczestnictwa jednej osoby w danej kategorii wiekowej.
W kategorii nauczycieli za zajęcie miejsc 1-3 przyznawane są nagrody rzeczowe oraz medale.
Wszyscy zawodnicy na mecie otrzymają ciepły posiłek po ukończeniu zawodów.
Wśród wszystkich startujących po zamknięciu zawodów zostaną rozlosowane nagrody rzeczowe.

11. Postanowienia końcowe:
  • Bieg odbędzie się bez względu na pogodę.
  • Organizatorzy zapewniają opiekę lekarską w trakcie trwania imprezy biegowej, szatnię, natryski, toalety.
  • Organizatorzy nie będą odpowiadali za przedmioty pozostawione bez zabezpieczenia lub skradzione podczas imprezy.
  • Organizatorzy zastrzegają sobie prawo interpretacji niniejszego regulaminu.